LaPrazirna BARISTA 1 kg - VŽDY ČERSTVO NAPRAŽENÉ

Skladom

Etiópia, oblasť Guji | 100 % Arabica Single Origin | ovocné a iné sladké tóny, mliečna čokoláda | jemný stupeň praženia | balenie kávy 1 kgČERSTVÉ PRAŽENÉ KÁVOVÉ ZRNÁ – NAŠA VÝROBA – LaPrazirna

41 € (34,17 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 76413 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

LaPrazirna BARISTA je výberovou kávou Single Origin Arabica.  Jemným stupňom upraženia je zvýraznená jej ovocná chuť so sladkými podtónmi a jemnou príchuťou mliečnej čokolády. Výborná nielen na prípravu espressa, ale aj pre mliečne špeciality.

Túto kávu produkujú farmári z Gubata Farmers Group spolupracujúci s Ture Waji a jeho spoločnosťou Sookoo Coffee. Skupina a ich farmy sa nachádzajú vo východnej Guji v nadmorských výškach presahujúcich 2 100 metrov nad morom. Krajina je síce drsná, ale úplne ohromujúca, so širokými pásmi lesov a bohatou sopečnou pôdou. Vysoká nadmorská výška, teplé dni a chladné noci sú ideálne na pestovanie sladkých, hustých kávových čerešní, z ktorých je upražená táto káva.

Spôsoby hospodárenia v Guji zostávajú do značnej miery tradičné. Farmári obvykle pestujú svoje kávovníky s inými potravinárskymi plodinami, vrátane fazule, hrachu a ensetu (falošného banánu), ktorý je základom regionálnej kuchyne. Táto metóda je bežná medzi drobnými poľnohospodármi, pretože maximalizuje využitie pôdy a poskytuje jedlo pre ich rodiny.

Okrem toho, že sa na väčšine fariem tradične pestujú medziplodiny, je tiež štandardne organická. Väčšina poľnohospodárskych prác sa robí ručne a veľmi málo prác je mechanizovaných, dokonca i počas spracovania.

LaPrazirna  LaPrazirna

LaPrazirna

 

Vlastnosti:

Etiópia, oblasť Guji, nadmorská výška 2 000 – 2 180 m n. m.
káva s ovocnými a inými sladkými podtónmi a príchuťou mliečnej čokolády
extrémne bohatá pena pri príprave espressa
vhodná na prípravu espressa i mliečnych špecialít
stupeň praženia: 2/5
kyslosť: 4/5
balenie kávy 1 kg

LaPrazirna BARISTA  LaPrazirna  LaPrazirna BARISTA

 LaPrazirna

LaPrazirna – sen, ktorý vznikol v našich hlavách, poľahky sa začal plniť na papieri a následne sa zo sna stala skutočnosť a my tu stojíme, dívame sa na dve nádherné profesionálne pražiarne amerického výrobcu MILL CITY, v regáloch máme prvé vrecká NAŠEJ ČERSTVO PRAŽENEJ KÁVY a v hlavách nám už lietajú ďalšie nápady…

Pripravili sme 6 druhov káv, ktoré pokryjú kompletnú škálu chutí kávových nadšencov. Vyskúšajte lokálnu výberovú kávu LaPrazirna – od zmesí Robusta/Arabica po 100 % Arabica Single Origin. A pre „nekávičkárov“ máme v ponuke i bezkofeínový DEKAF.

LaPrazirna – sen o čerstvej káve