LaPrazirna ORO 1 kg - VŽDY ČERSTVO NAPRAŽENÉ

Skladom

Brazília/India | 80 % Arabica, 20 % Robusta | vyvážená zmes káv Arabica a Robusta | vhodná na prípravu espressa i mliečnych špecialít | balenie kávy 1 kg | ČERSTVÉ PRAŽENÉ KÁVOVÉ ZRNÁ – NAŠA VÝROBA – LaPrazirna

29 € (24,17 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 76375 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

LaPrazirna ORO je vyváženou zmesou káv Arabica a Robusta v pomere 80/20. Zmes je ideálna nielen pre čiernu kávu, ale i mliečne špeciality. Snúbia sa v nej sladko-horké podtóny s jemnou chuťou melasy a karamelu.

Arabica, použitá v tejto kávovej zmesi, pochádza z Brazílie, z regiónu Mogiana, kde sa pestuje v nadmorskej výške presahujúcej 1 000 m n. m. Ide o oblasť s bohatou kávovou históriou a skvelými podmienkami na pestovanie.

Robusta má svoj pôvod v Indii. A zatiaľ čo Brazília je vývozom kávy preslávená, India býva známa skôr pestovaním čaju. Legenda hovorí, že káva sa do Indie dostala vďaka moslimskému súfí menom Baba Búdán na počiatku 16. storočia. Vtedy sa vraj vydal na cestu do Mekky, odkiaľ priviezol sedem zrniek kávy vo svojom plnofúze. Pravda je však taká, že kávový priemysel vybudovali v Indii britskí kolonialisti v 19. storočí. Uvedomili si totiž, že India poskytuje ideálne podmienky na pestovanie kávy, ktorá sa následne vyznačuje jemnou arómou, plným telom, jemnou kyslosťou a dobre viditeľnou sladkosťou. V súčasnosti patrí India medzi jedných z najväčších vývozcov kávy, a to predovšetkým odrody Robusta, ktorá obsahuje v porovnaní s odrodou Arabica vyšší podiel kofeínu.

LaPrazirna  LaPrazirna

 

Vlastnosti:

Arabica 80 %: Brazília, oblasť Mogiana, nadmorská výška 1 000 – 1 400 m n. m.
Robusta 20 %: India, nadmorská výška 900 – 1 500 m n. m.
káva so sladko-horkými tónmi a jemnou chuťou melasy a karamelu
vhodná na prípravu espressa i mliečnych špecialít
stupeň praženia: 4/5
kyslosť: 1/5
balenie kávy 1 kg

LaPrazirna ORO  LaPrazirna  LaPrazirna ORO

 LaPrazirna

LaPrazirna – sen, ktorý vznikol v našich hlavách, poľahky sa začal plniť na papieri a následne sa zo sna stala skutočnosť a my tu stojíme, dívame sa na dve nádherné profesionálne pražiarne amerického výrobcu MILL CITY, v regáloch máme prvé vrecká NAŠEJ ČERSTVO PRAŽENEJ KÁVY a v hlavách nám už lietajú ďalšie nápady…

Pripravili sme 6 druhov káv, ktoré pokryjú kompletnú škálu chutí kávových nadšencov. Vyskúšajte lokálnu výberovú kávu LaPrazirna – od zmesí Robusta/Arabica po 100 % Arabica Single Origin. A pre „nekávičkárov“ máme v ponuke i bezkofeínový DEKAF.

LaPrazirna – sen o čerstvej káve