LaPrazirna STRONG espresso 1 kg - zrnková káva

Skladom

Brazília/India | 60 % Arabica, 40 % Robusta | káva vyznačujúca sa zemitými tónmi a chuťou horkej čokolády | ideálna na prípravu čiernej kávy typu espresso, café barista, lungo barista | balenie kávy 1 kg | ČERSTVÉ PRAŽENÉ KÁVOVÉ ZRNÁ – NAŠA VÝROBA – LaPrazirna

22 € (18,33 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 76366 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

LaPrazirna STRONG – silná zmes, ktorá je ideálna na prípravu čiernej typu espresso, café barista, lungo barista. Ide o zmes 60 % odrody Arabica (Brazília) a 40 % odrody Robusta (India). Káva sa vyznačuje zemitými tónmi s príchuťou horkej čokolády a extra bohatou penou.

Arabica, použitá v tejto kávovej zmesi, pochádza z Brazílie, z regiónu Mogiana, kde sa pestuje v nadmorskej výške presahujúcej 1 000 m n. m. Ide o oblasť s bohatou kávovou históriou a skvelými podmienkami na pestovanie.

Robusta má svoj pôvod v Indii. A zatiaľ čo Brazília je vývozom kávy preslávená, India býva známa skôr pestovaním čaju. Legenda praví, že káva sa do Indie dostala vďaka moslimskému súfí menom Baba Búdán na počiatku 16. storočia. Vtedy sa vraj vydal na cestu do Mekky, odkiaľ priviezol sedem zrniek kávy vo svojom plnofúze. Pravda je však taká, že kávový priemysel vybudovali v Indii britskí kolonialisti v 19. storočí. Uvedomili si totiž, že India poskytuje ideálne podmienky na pestovanie kávy, ktorá sa následne vyznačuje jemnou arómou, plným telom, jemnou kyslosťou a dobre viditeľnou sladkosťou. V súčasnosti patrí India medzi jedných z najväčších vývozcov kávy, a to predovšetkým odrody Robusta, ktorá obsahuje v porovnaní s odrodou Arabica vyšší podiel kofeínu.

LaPrazirna  LaPrazirna

 

Vlastnosti:

Arabica 60 %: Brazília, oblasť Mogiana, nadmorská výška 1 000 – 1 400 m n. m.
Robusta 40 %: India
káva so zemitými tónmi a chuťou horkej čokolády
ideálna na prípravu čiernej kávy
stupeň praženia: 4/5
kyslosť: 1/5
balenie kávy 1 kg

LaPrazirna STRONG  LaPrazirna  LaPrazirna STRONG

LaPrazirna

LaPrazirna – sen, ktorý vznikol v našich hlavách, poľahky sa začal plniť na papieri a následne sa zo sna stala skutočnosť a my tu stojíme, dívame sa na dve nádherné profesionálne pražiarne amerického výrobcu MILL CITY, v regáloch máme prvé vrecká NAŠEJ ČERSTVO PRAŽENEJ KÁVY a v hlavách nám už lietajú ďalšie nápady…

Pripravili sme 6 druhov káv, ktoré pokryjú kompletnú škálu chutí kávových nadšencov. Vyskúšajte lokálnu výberovú kávu LaPrazirna – od zmesí Robusta/Arabica po 100 % Arabica Single Origin. A pre „nekávičkárov“ máme v ponuke i bezkofeínový DEKAF.

LaPrazirna – sen o čerstvej káve