Zrno44 Honduras Gloria Esperanza Mejia 244 g

Skladom

Honduras, región Copan | káva so stopami malín, vanilky a bielej čokolády | žlté medové spracovanie | balenie kávy 244 g

13,8 € (11,5 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 75910 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

Gloria Esperanza Mejia je meno majiteľky malej farmy Las Palmas v oblasti Copan v Hondurasu. Gloria, jej manžel a jej dcéra žijú na farme a väčšinu farmárskych prác vykonávajú sami. Napriek tomu, že Gloria nemala žiadne agronomické vzdelanie ani skúsenosti s výrobou kávy, bola v roku 2011 nútená prevziať vedenie farmy po tom, čo si jej manžel vážne poranil chrbát a prestal byť schopný pracovať.

Zrno44 Honduras 

Pri zbere úrody 2016/17 sa Gloria rozhodla pripojiť k projektu Agronomy Falcon Speciality, čo znamenalo, že Simon Brown a technický tím Aruco každý týždeň navštevovali Las Palmas, aby koordinovali prípravy na farme. Od odporúčaní a školení, ktoré Gloria dostala, jej káva vzrástla až na 87 bodov na základe hodnotenia SCAA - a za svoju kávu dostáva o 167 % viac. Teraz Gloria vyrába rôzne spracované kávy, vrátane červeného a žltého medového spracovania. Gloria tiež učí producentov okolo seba o ekologickom poľnohospodárstve a príprave organických hnojív. Na svojej farme poskytla priestor, ktorý pestovatelia spoločne používajú na výrobu organických hnojív.

 

Vlastnosti kávy:

Honduras, región Copan
káva so stopami malín, vanilky a bielej čokolády
žlté medové spracovanie
balenie kávy 244 g