JURA J8 twin - kávovar s možnosťou voľby

Švajčiarsky výrobca kávovarov JURA ponúka široký sortiment od základných modelov až po tie najviac sofistikované. Kávovary série J boli už od svojho počiatku vnímané ako prémiové. To začiatkom roku 2023 potvrdil i na český trh uvedený kávovar JURA J8, ktorý sa vďaka funkcii Sweet Foam a s tým spojenej prípravy kávových špecialít s ochutenou mliečnou penou dostal medzi jedny z najpredávanejších modelov.   

Potvrdením toho, že ide o prémiový rad je i novinka JURA J8 twin – kávovar s dvoma separátnymi zásobníkmi na kávové zrná a dvoma separátnymi mlynčekmi najnovšej generácie, vďaka ktorým sa otvárajú ďalšie možnosti prípravy kávy, čím sa približuje k jedinečnému modelu JURA GIGA 10. Podobnosť však možno nájsť aj v dizajne, koncepte ovládania a jednoduchosti pri údržbe.

JURA J8 twin  JURA J8 twin

Späť ale k JURA J8 twin. Kávovar disponuje vylepšeným typom mlynčeka s označením P.A.G.3+, ktorý okrem konzistentných výsledkov pomletia ponúka pokojový režim medzi jednotlivými prípravami kávových nápojov, kedy je z priestoru mlynčeka odstránená všetka zostatková káva. Tento pokojový režim je k mlynčeku šetrnejší, maximalizuje jeho životnosť a zabezpečuje trvale lahodnú chuť. Dva mlynčeky využijete nielen pre miesenie, ale i pri príprave rannej silnej kávy s vysokým obsahom kofeínu a večernej bezkofeínovej.

Celkom sa na kávovare dá pripraviť 31 nápojov vrátane horúcej vody. Okrem klasických kávových špecialít ako je espresso, cappuccino alebo latte macchiato si na kávovare jedným stlačením pripravíte i americano alebo lungo. Pri mliečnych špecialitách je navyše na výber variant s ochutenou mliečnou penou. Rovnako ako JURA J8 tak i nový model JURA J8 twin disponuje funkciou Sweet Foam pre prípravu ochuteného cappuccina alebo flat white. Využíva sa k tomu prídavný sirupový nástavec, ktorý je súčasťou balenia. Výberom druhu a množstva sirupu môžete prispôsobiť chuť a intenzitu výsledného nápoja.

JURA J8 twin

Benefitom tohoto kávovaru je bezpochyby senzor Coffee Eye. Ten detekuje polohu šálky a automaticky tomu prispôsobí výber špecialít na displeji. K jednoduchosti prispieva tiež veľký 6,7″ Panorama Coffee Panel, vďaka ktorému je ovládanie presné, logické a úplne intuitívne. Ide o farebný dotykový displej s tromi oddelenými segmentami s ovládacími prvkami a možnosťou vytvoriť jednotlivé užívateľské profily.

JURA J8 twin  JURA J8 twin

Samozrejmosťou kávovaru je vybavenosť obľúbenými JURA technológiami ako je impulzný extrakčný proces (P.E.P.®), sparovacia jednotka s 3D procesom sparenia alebo filtre CLARIS Smart a inteligentný vodný systém (I.W.S.®).

Ostatne o tom, že ide o prémiový kávovar a môžete presvedčiť sami - pustite si video predstavenie kávovaru.

Kávovar je k dispozícii v bielom JURA J8 twin Diamond White a čiernom JURA J8 twin Diamond Black prevedení.

JURA J8 twin