JURA GIGA 10 - plne vybavená domáca kaviareň

Káva patrí medzi najobľúbenejšie nápoje na svete a mnoho ľudí si nedokáže predstaviť ani jeden jediný deň bez tejto lahodnej šálky. Pokiaľ patríte medzi opravdivých kávových nadšencov, ktorí si radi doprajú skvelú kávu v pohodlí domova, tak zbystrite. JURA prichádza s novým kávovarom JURA GIGA 10, ktorý je naozaj GIGAntický, a tým nemyslíme iba jeho veľkosť. Ponúka širokú škálu funkcií a výhod, ktoré z neho robia ideálneho partnera pre každodennú prípravu kávy.

JURA GIGA 10

 

JURA je známa tým, že kladie dôraz nielen na vysokú úroveň kvality výslednej kávovej špeciality, ale tiež na dizajn – ich kávovary sú elegantné a atraktívne. JURA GIGA 10 nie je výnimkou. Na prvý pohľad vás upúta panoramatický dotykový displej (Panorama Coffee panel), vďaka ktorému získate úplne intuitívne užívateľské rozhranie. Celé nastavenie a úpravy sú vďaka nemu jednoduché a prehľadné.

JURA GIGA 10

 

Medzi funkciami, ktoré stoja za kávou s bohatou arómou a chuťou je potrebné spomenúť impulzný extrakčný proces P.E.P (Pulse Extraction Process) a 3D proces sparenia. V kombinácii s fluidnými systémami potom získate i lahodné baristické špeciality s väčším množstvom vody. Ďalšou funkciou, ktorú oceníte predovšetkým v priebehu letných horúcich mesiacov, je proces extrakcie za studena – COLD EXTRACTION PROCESS, vďaka ktorému si pripravíte STUDENÉ varianty kávových špecialít, a to vrátane tých mliečnych. Cold Brew alebo ľadová káva už nie je žiadny problém.

JURA GIGA 10dva oddelené zásobníky na kávové zrná a dva oddelené mlynčeky. Úplné PLUS pre všetkých kávových nadšencov. Umožní vám to vybrať si ideálny druh kávy alebo optimálnu zmes pre každú šálku. Bonusom naviac je možnosť prípravy mletej kávy. Pýtate sa prečo? Napríklad pre večernú bezkofeínovú kávu...

JURA GIGA 10

 

Pokiaľ hovoríme o kávovare, ku ktorého výbave patria 2 dva mlynčeky, 2 samostatné výkonné čerpadlá, 2 systémy ohrevu i 2 fluidné systémy, dalo by sa čakať, že i objem vodnej nádržky bude dvojnásobný. Kapacita nádoby je veľká – 2,6 l, ale rozdiel medzi kapacitou pri JURA GIGA 10 a menších kávovaroch, nie je až taký veľký. Taká JURA E8 má objem 1,9 l. Prekvapilo vás to? Nás ani nie – za všetkým hľadaj čerstvú vodu, ktorá výslednú chuť kávy ovplyvňuje nemalou mierou. Prispievať k tomu bude i použitie už tak známeho filtra JURA CLARIS SMART, ktorý úplne absorbuje škodlivé látky a zároveň pomáha odstraňovať vodný kameň. V kombinácii so systémom I.W.S. (Intelligent Water System) bude prefiltrovaná presná dávka vody potrebná na prípravu zvoleného nápoja a výmenu filtra podľa skutočného používania. 

Nápojové menu je ohromujúce – 35 špecialít od espressa, cez capuccino, Cold Brew Flat White až po horúcu vodu na zelený čaj alebo samostatnú jemnú mliečnu penu, ktorou sú kávovary JURA preslávené. Pri tomto modeli môžete individuálne programovať nielen množstvo mlieka/mliečnej peny, ale tiež ich teplotu. Rovnako tak si môžete nastaviť intenzitu kávy, množstvo i teplotu vody na sparenie. Ide o ďalší spôsob, ako prispôsobiť obľúbené nápoje svojim osobným preferenciám.

JURA GIGA 10

 

Samozrejmosťou potom je možnosť pripojenia k aplikácii JURA J.O.E.® - príprava kávy i všetky nastavovania budú na vašom inteligentnom zariadení ešte ľahšie. Aplikácia je voľne dostupná na Google Play i na App Store. Pripojenie je zabezpečené pomocou WiFi, ktoré je oveľa stabilnejšie než Bluetooth, s ktorým občas bývali ľahké problémy.

Rovnako jednoduchá ako príprava nápojov je i starostlivosť o kávovar – celým čistením, výmenou filtra alebo i odvápnením vás kávovar prevedie krok za krokom. Nie je nič ľahšie než počúvať  jeho pokyny.

A čo teda povedať na záver? JURA GIGA 10 je úplne vybavenou kaviarňou, ktorú môžete mať doma! Je to kvalitný a všestranný kávovar s mnohými ponúkanými funkciami a kávou nielen porovnateľnou, ale snáď i lepšou než z vašej obľúbenej kaviarne.