11 dôvodov, prečo zvoliť kávovar JURA?

Poznáte? Nepoznáte? Nevadí – spoločne sa na všetkých 11 dôvodov, prečo zvoliť práve kávovar JURA, pozrieme.

1/ KVALITA BEZ KOMPROMISU

Od vývoja kávovaru až po pripravenú kávu používa spoločnosť JURA najprísnejšie normy švajčiarskej kvality. Zaoberajú sa systémami dokonalej filtrácie vody, výrobou tých najkvalitnejších mlynčekov s vysokou životnosťou i vývojom jedinečnej variabilnej sparovacej jednotky. Jednotlivé súčasti kávovarov sa začínajú sériovo vyrábať až potom, ako prejdú prísnymi testami.

JURA swiss made 

 

2/ TAJOMSTVO ÚSPECHU

Spoločnosť JURA vyrába výhradne automatické kávovary, a vďaka tomu sústreďuje všetku svoju pozornosť na inovácie a neustále vylepšovanie celkovej ponuky. V celkovom sortimente však nenájdete iba kávovary, ale tiež doplnkové príslušenstvo, produkty na údržbu, i vlastnú vo Švajčiarsku praženú kávu.

 

3/ JEDINEČNÝ DIZAJN

Výrazné, čisté rysy v spojení s kvalitnými použitými materiálmi tvoria jedinečný dizajn kávovarov JURA, ktorý je i cez rôzne inovácie úplne rozpoznateľný už celé roky. Oslovuje i odborné poroty po celom svete, a preto pravidelne získava uznávané dizajnové ocenenia, ako je Red Dot Design Award alebo iF Design Award.

JURA Red dot design award

 

4/ VŽDY ČERSTVÁ KÁVA

Súčasťou každého kávovaru JURA je zásobník na kávu, ktorý je vybavený aróma krytom – vekom zabraňujúcim vyprchaniu arómy kávy. Kávovar vás navyše včas upozorní na dochádzajúce kávové zrná. Mlynček vždy pomelie len potrebné množstvo zŕn na prípravu zvoleného nápoja, a tak je pripravená káva vždy čerstvá. Stupeň pomletia a rovnako tak i množstvo kávy a vody si môžete ručne upraviť podľa individuálny preferencií i počas samotnej prípravy.

 

5/ JEDNODUCHÁ PRÍPRAVA NÁPOJOV

Úplne intuitívne a jednoduché ovládanie – tým sa vyznačujú automatické kávovary JURA. Jednoducho si tak pripravíte rozmanité kávové nápoje od klasického espressa, po módne mliečne špeciality ako je je flat white alebo latte macchiato, a to pri väčšine kávovarov stlačením jedného jediného tlačidla – ONE TOUCH. Každý nápoj si navyše môžete upraviť i v priebehu samotnej prípravy podľa svojich vlastných preferencií.

JURA Z6 

 

6/ NAJMODERNEJŠIE OVLÁDANIE

Pomenujte si svoje preddefinované nápoje, priraďte k nim ľubovoľný obrázok a nabudúce si svoj obľúbený nápoj pripravíte už len klepnutím na tlačidlo v aplikácii smartfónu alebo tabletu. Zdá sa Vám to ako sci-fi? Plne automatické kávovary JURA vybavené technológiou Smart Connect túto možnosť ovládania ponúkajú. Príprava kávy tak získava úplne nový rozmer.

JURA smart connect

 

7/ INTELIGENTNÁ SPAROVACIA JEDNOTKA

Sparovacia jednotka je jednou z najdôležitejších súčastí každého kávovaru. Kávovary JURA sú  vybavené variabilnou sparovacou jednotkou (5 – 16 g), ktorá vďaka svojmu inteligentnému dizajnu vytvára dokonalý tlak a optimálne podmienky na sparenie. Pripraviť si tak môžete i dva nápoje behom jednej prípravy, a to vždy v tej najvyššej kvalite. Inteligentný systém predsparenia (I.P.B.A.S.®) navyše umožní plné rozvinutie arómy a maximum chuti.

 

8/ EPSRESSO AKO OD BARISTU

Revolúciou v procese prípravy kávy je impulzný extrakčný proces (P.E.P.©). Ten optimalizuje dobu extrakcie, behom ktorej je horúca voda pretláčaná čerstvo pomletou kávou. Tým je zabezpečená maximálna aróma i pri krátkych kávových nápojoch ako je ristretto a espresso.

JURA Z6

 

9/ CHYTRÝ SYSTÉM FILTRÁCIE VODY

Kávovary JURA sú vybavené vodnými filtrami CLARIS, ktoré zabezpečujú perfektnú kvalitu vody. Chránia kávovar pred vznikom vodného kameňa a zároveň zbavujú vodu látok, ktoré majú vplyv na výslednú chuť a vôňu. Pre optimálne využitie výhod filtra prišla spoločnosť JURA s technológiou Inteligentného vodného systému (I.W.S. ®), ktorý umožňuje automatickú detekciu filtra v nádobe na vodu. Pri použití technológie RFID dochádza k vzájomnej komunikácii medzi filtrom a kávovarom, a preto meníte filter až podľa jeho skutočného opotrebovania.

 

10/ LAHODNÁ MLIEČNA PENA

Technológia jemnej mliečnej peny mení mliečne špeciality na nezabudnuteľný chuťový zážitok. Trysky vyrábajúce mliečnu penu disponujú dvomi oddelenými komorami. V tých je mlieko spenené hneď dvakrát, preto bubliny popraskajú, pena sa spevní a stane sa extrémne jemná. Tri bary vo výtoku trysky navyše zaistia to, že pena do šálky sa naleje pomaly a rovnomerne. Vďaka tomu si i doma dokážete pripraviť mliečnu špecialitu ako od baristu.

JURA E8 

 

11/ JEDNODUCHÁ A POHODLNÁ ÚDRŽBA

Údržba kávovaru a hygiena pri práci s mliekom, kávou a vodou, sú kľúčom k udržaniu vysokej kvality kávy. Integrované programy čistenia spoločne s originálnymi čistiacimi produktmi, navrhnutými presne podľa potrieb kávovarov JURA, zabezpečujú maximálnu hygienu s certifikáciou TÜV a súčasne šetrnosť k životnému prostrediu.