Zrno44 El Salvador La Corriona 244 g

Skladom

Salvador, pohorie Apaneca-Ilamtepec | chuť s jemnými podtónmi sliviek, manga a rumových praliniek | tradičné spracovanie | balenie kávy 244 g

13,8 € (11,5 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 76082 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

Túto výnimočnú 100 % Pacamaru vypestoval Rafael Gerardo Caceres, majiteľ spoločnosti Finca Colombia, vysoko v slávnom salvádorskom pohorí Apaneca-Ilamtepec. Káva je spracovaná naturálnou metódou vo vyhlásenom spracovateľskom závode Borbollon v Santa Ana. Všetky čerešne sú ručne zberané do tradičných ručne tkaných košov od decembra do marca zberačmi, ktorí sú špeciálne vyškolení k výberu len tých najlepších a plne vyzretých kávových čerešní.

La Corriona je len zopár hektárov rozliehajúci sa pozemok vnútri Finca Colombia. Názov mu dali pôvodní majitelia, rodina Caceres. Spoločnosť Finca Colombia založila v roku 1916 María Magaña Menéndez de Llanos a jej manžel, doktor Francisco Antonio Llanos. Doktor Llanos, ktorý sa do Salvádoru presťahoval niekoľko rokov pred svadbou, si so sebou priniesol hlbokú lásku k pestovaniu kávy zo svojej rodnej krajiny, a to bol motor k založeniu farmy.

Zrno44 El Salvador

Káva z La Colombia, vrátane tejto šarže, je spracovávaná v El Borbollon, ktorý teraz vlastní rodina Alvarezov, jedna z najvýznamnejších rodín v pestovaní kávy v Salvádore. Rodina sama riadi všetky procesy po zbere a starostlivo dohliada na každú jednotlivú fázu pri spracovaní kávových čerešní.

 

Vlastnosti kávy:

Salvádor, pohorie Apaneca-Ilamtepec
chuť s jemnými podtónmi sliviek, manga a rumových praliniek
tradičné spracovanie
balenie kávy 244 g