JURA filter CLARIS Smart

(6)
Skladom

Filter JURA Claris SMART na zmäkčenie vody. Chráni Váš kávovar, zlepšuje kvalitu vody.

14,49 € (12,08 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 74039 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

Inteligentný filter JURA filter Claris SMART aktívne sleduje využitie kávovaru a stav zanesenia vodného filtra. Vďaka tomu dokáže sám vyhodnotiť kedy je potrebné filter vymenit. Predtým bol limit 50l, alebo 2 mesiace - dnes budete filter meniť až je to skutočne potreba. Výsledkom je optimálnejší spotreba filtrov, čo má vplyv ekonomický aj ekologický.

Káva sa z 98% skladá z vody. Je teda zrejmé, že dokonalá kvalita vody je nevyhnutná pre vynikajúcu výslednú kávu. S výrobkom CLARIS Smart prináša spoločnosť JURA revolúciu vo filtrovaní vody. Po prvý krát totiž plnoautomatické zariadenie* neustále komunikuje s filtrom, vďaka modernej technológii RFID (RFID = rádiofrekvenčná identifikácia). Zisťuje, či sa filter používa, a automaticky aktivuje vhodný režim. Priebežne zhromažďuje informácie o využití filtra a hlási, keď je kapacita vyčerpaná. Vďaka tomu je výmena filtrov tak jednoduchá ako nikdy doposiaľ. Filter CLARIS Smart môže tak ideálne uplatniť svoju účinnosť.

JURA Claris SMART - Čistá voda pre lahodnú kávu

JURA filter Claris SMART funguje na profesionálnom princípe vzostupného prúdu a filtruje vždy presne také množstvo vody, ktoré je práve potrebné pre prípravu. Je tak zaručená efektívnosť používania filtra. Vo vodnej nádržke nikdy nezostáva stáť prefiltrovaná voda, v ktorej by sa mohli rýchlo rozmnožiť choroboplodné zárodky. Okrem vápniku sú odfiltrované aj ťažké kovy, ako aj látky ktoré ovplyvňujú vôňu a chuť vody, napr. chlór. Minerály dôležité pre zdravie ostávajú vo vode zachované. Výsledok: Čistá voda pre perfektné kávové špeciality a súčasne optimálna ochrana plnoautomatického kávovaru proti usadzovaniu vodného kameňa.

Automatická detekcia filtra

Aby bol možný dialóg medzi filtrom a plnoautomatickým prístrojom, využíva JURA moderné technológie RFID. Každý stroj s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) automaticky rozpoznáva, kedy sa používa filter, samočinne sa prepína do filtračného režimu a spúšťa preplach. Keď sa výkon filtra blíži ku koncu, plnoautomatický prístroj sám upozorní na potrebu výmeny filtra. Ak nie je vykonaná, aktivuje sa režim odstránenia vodného kameňa. Po príslušnej dobe používania sa objavuje požiadavka na odstránenie vodného kameňa. To však môže byť zrealizované len pri vybratom filtri. Chybné postupy vyplývajúce z nedostatočného pochopenia návodu tak už definitívne patria minulosti.

* Filter JURA CLARIS Smart bol vyvinutý pre nasledujúce plnoautomatické prístroje s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) - modelové rady:

Recenzia JURA filter Claris SMART:

Celkové hodnotenie (4.8 známka/6 hlasov):
Overený zákazník

+ nie je potreba kávovar odvápňovať
- meníme pomerne často, ale môže za to asi horšia kvalita vody u nás

Hodnotenie:

xxx

- kávovar chce meniť filter relatívne často, lezie to do peňazí, ale na chuti kávy je to poznať

Hodnotenie:

Overený zákazník

+ bez neho kávovar nepoužívame - vždycky mám doma jeden v zálohe

Hodnotenie:

Lukáš N.

+ nie je potreba kávovar odvápňovať
- meníme pomerne často, ale môže za to asi horšia kvalita vody u nás

Hodnotenie:

Karol M.

+ voda má inú - lepšiu chuť a to sa prejaví aj na káve
- cena

Hodnotenie:

Overený zákazník

+ Filter má naozaj priaznivý vplyv na chut urobenej kávy
OK

Hodnotenie: