LaPrazirna DEKAF 250 g - VŽDY ČERSTVO NAPRAŽENÉ

Skladom

Kolumbia | 100 % Arabica Single Origin | bezkofeínová Swiss Water Process | plné sladké tóny ovocia a orieškov | vhodná na prípravu espressa i mliečnych špecialít | balenie kávy 250 g | ČERSTVÉ PRAŽENÉ KÁVOVÉ ZRNÁ – NAŠA VÝROBA – LaPrazirna

10,3 € (8,58 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 76399 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

LaPrazirna DEKAF je výberovou bezkofeínovou kávou Single Origin Arabica.  Stredný stupeň praženia dodáva káve plné telo so sladkými tónmi ovocia a orieškov. Hodí sa na prípravu espressa i mliečnych špecialít. Prekvapí plnohodnotnou chuťou kávy, a to napriek tomu, že ide o bezkofeínový variant.

Podľa dávnych spisov bola káva do Kolumbie prvýkrát prinesená kňazmi niekedy v prvej polovici 17. storočia. Pravdepodobne išlo záhradnú plodinu pestovanú pre miestnu spotrebu a výmenný obchod už počas celých desaťročí. Kolumbia a pestovanie kávy sú úzko spojené s menom kňaza Francisca Romera, ktorý by sa dal nazvať otcom komerčného pestovania kávy v Kolumbii. Príbeh rozpráva, že počiatkom 19. storočia otec Francisco, ktorý počul spovede v severovýchodnom meste Salazar de la Palmas, poveril svojich farníkov pestovaním kávy, ako pokánie za ich hriechy. Dopočul sa o tom  kolumbijský arcibiskup a nariadil všetkým kňazom, aby túto prax prijali. Komerčná produkcia kávy sa tak rýchlo rozšírila i v ďalších častiach Kolumbie a presunula sa do oblastí, kde boli ideálne podmienky na pestovanie.

Táto bezkofeínová Single Origin Arabica sa vyrába metódou Swiss Water® Process, ktorá využíva čistý extrakt zo zelenej kávy a patentovanou uhlíkovou technológiou k extrakcii kofeínu priamo zo zelených kávových zŕn. Swiss Water® špecifikovala veľkosť pórov uhlíka tak, aby zodpovedala molekule kofeínu preto, aby bolo zabezpečené, že pri zachytení kofeínu z extraktu zo zelenej kávy bude zachytený iba kofeín. Swiss Water® Process je certifikovaný ako organický a 100 % bez chemikálií.

LaPrazirna  LaPrazirna

 

Vlastnosti:

Kolumbia, vyrábané metódou Swiss Water® Process
bezkofeínová káva Single Origin Arabica
káva s plným telom a sladkými tónmi ovocia a orieškov
vhodná na prípravu espressa i mliečnych špecialít
stupeň praženia: 3/5
kyslosť: 2/5
balenie kávy 250 g

LaPrazirna DEKAF  LaPrazirna  LaPrazirna DEKAF

 LaPrazirna

LaPrazirna – sen, ktorý vznikol v našich hlavách, poľahky sa začal plniť na papieri a následne sa zo sna stala skutočnosť a my tu stojíme, dívame sa na dve nádherné profesionálne pražiarne amerického výrobcu MILL CITY, v regáloch máme prvé vrecká NAŠEJ ČERSTVO PRAŽENEJ KÁVY a v hlavách nám už lietajú ďalšie nápady…

Pripravili sme 6 druhov káv, ktoré pokryjú kompletnú škálu chutí kávových nadšencov. Vyskúšajte lokálnu výberovú kávu LaPrazirna – od zmesí Robusta/Arabica po 100 % Arabica Single Origin. A pre „nekávičkárov“ máme v ponuke i bezkofeínový DEKAF.

LaPrazirna – sen o čerstvej káve