JURA filter CLARIS Smart mini

Skladom

výroba ukončená, výrobok môžete nahradiť JURA filter CLARIS SMART | pre optimálnu kvalitu vody na prípravu kávy | odstraňuje z vody nežiaduce látky a chráni kávovar pred vodným kameňom (pri jeho používaní nie je potrebné kávovar odvápňovať) | automatická detekcia filtra vďaka technológii RFID | určené pre modelový rad ENA

VÝROBA UKONČENÁ

Doporučujeme vám jiný produkt,
tel.: 0948 325 037
email: obchod@specshop.sk

10,49 € (8,74 € bez DPH)

Dostupnosť: Nie je skladom

Kód: 75168 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

Výroba tohto filtra bola ukončená. Výrobok môžete nahradiť JURA filter CLARIS SMART, ktorý má totožné vlastnosti a väčšiu kapacitu.

 

Inteligentný filter vody

Káva obsahuje až 98% vody. Voda najvyššej možnej akosti je preto pre skvelú chuť každej jednej šálky kávy nesmierne dôležitá. Filter CLARIS Smart mini od spoločnosti JURA predstavuje hotovú revolúciu v oblasti filtrácie vody. Vďaka použitiu modernej technológie RFID (vysokofrekvenčná identifikácia) dokáže po prvý raz v histórii kávovar priebežne komunikovať s filtrom. Vie tak rozoznať, či ste vložili filter, a automaticky aktivuje vhodný režim. Neustále zbiera informácie o filtri a upozorňuje používateľa, keď sa vyčerpala kapacita filtra. Táto funkcia nielenže výrazne uľahčuje výmenu filtra, ale sa zároveň stará o to, aby filter CLARIS Smart mini fungoval vždy čo najefektívnejšie.

JURA CLARIS Smart mini

Vhodný pre všetky typy vody z vodovodu 

Filter CLARIS Smart mini funguje na profesionálnom princípe vzostupného prúdu a filtruje vždy presne také množstvo vody, aké je práve potrebné pre prípravu. Vďaka použitiu revolučnej receptúry sú filtre bez problémov vhodné na filtrovanie vody z vodovodnej siete kdekoľvek na svete. Modifikované granule vždy v optimálnej miere odfiltrujú vodný kameň (aj vtedy, ak sa voda nevyznačuje vysokou tvrdosťou) a zredukujú úroveň škodlivých látok ešte efektívnejšie než doteraz. Vo vode však zostanú zachované minerálne látky a fluoridy, ktoré prispievajú k lepšiemu rozvinutiu aróm. Príkladná úprava tvrdosti vody a účinná filtrácia škodlivín sú zakaždým zárukou výdaja vody ideálnej kvality, ktorá tiež významne vplýva na dokonalú chuť kávy. 

Automatická detekcia filtra

Na účely komunikácie medzi filtrom a kávou využíva kávovar JURA modernú technológiu RFID. Všetky kávovary vybavené inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) sú schopné rozpoznať, že je vložený filter, automaticky prepínajú do režimu filtrovania a spúšťajú proces preplachovania. Keď sa kapacita filtra blíži ku koncu, kávovar používateľa vyzve, aby filter vymenil. Ak filter nevymeníte, kávovar aktivuje režim odvápňovania. Po pretečení istého množstva vody kávovar používateľa vyzve, aby vykonal odvápnenie. Odvápnenie však možno vykonať až po vybratí filtra, čo redukuje riziko pochybenia v dôsledku nedorozumenia.

Filter CLARIS Smart mini bol vyvinutý pre nasledovné kávovary využívajúce inteligentný vodný systém (I.W.S.®) - modelové rady:

JURA CLARIS Smart_Smart mini

 

Konštantne dokonalá káva vďaka hygiene certifikovanej TÜV

Nezávislá medzinárodná skúšobná inštitúcia TÜV Rheinland označila kávovary JURA v súlade so svojimi veľmi prísnymi kritériami za mimoriadne hygienické. Tento výrok dokazuje, že údržbové produkty JURA, ktoré sú precízne navrhnuté pre efektívnu súhru s elektronicky kontrolovanými údržbovými programami, zaručujú hygienu podľa pravidiel TÜV a čistotu každého jedného kávovaru JURA.

JURA

 

Vodný kameň je zdrojom porúch a neblaho ovplyvňuje chuť

Pri zohrievaní vody dochádza ku vzniku vodného kameňa. Rúrky zúžené nánosmi vodného kameňa nielenže spomaľujú proces ohrievania, čo zvyšuje spotrebu energie, no môžu niekedy zapríčiniť aj kompletné zlyhanie kávovaru. Vodný kameň tiež negatívne vplýva na samotnú kávu. Hoci sú malé množstvá uhličitanu vápenatého pre chuť kávy prínosné, priveľa vodného kameňa dáva vode nepríjemnú pachuť a zabraňuje arómam kávy, aby sa správne rozvinuli, sčasti i z dôvodu kolísania teploty vody.

JURA

 

Filtre CLARIS Vás zbavujú nutnosti odvápňovať kávovar

Správna voda je nesmierne dôležitá pre dobrú chuť kávy, pretože káva z 98 % pozostáva samozrejme z vody. Okrem vápnika, minerálov a fluoridov obsahuje vodovodná voda v mnohých oblastiach stopové množstvá olova, medi, hliníka a chlóru. Vďaka polohe priamo v nádržke na vodu filtrujú filtre CLARIS vodu pri každej príprave nápoja. Sú schopné kompletne absorbovať nebezpečné látky, zatiaľ čo vo vode uchovávajú dôležité fluoridy, ktoré sú nápomocné pri správnom rozvinutí sa aróm kávy. Len ak disponujete vodou optimálnej kvality, budete si môcť naplno vychutnať každú šálku kávy. Filtre CLARIS Vás zbavia nutnosti starať sa o odvápňovanie kávovaru.

JURA