JURA filtr Claris Pro SMART

(1)
Skladom

pre optimálnu kvalitu vody na prípravu kávy | plus pre maximálnu ochranu a čistotu | odstraňuje z vody nežiaduce látky a chráni kávovar pred vodným kameňom (pri jeho používaní nie je potrebné kávovar odvápňovať) | automatická detekcia filtra vďaka technológii RFID | určené pre modelové rady WE, X, GIGA

36 € (30 € bez DPH)

Skladom

ks

Kód: 74321 | Záruka: 24 mesiacov (IČ 12)

Inteligentné vodné filtre JURA CLARIS Pro Smart Plus

JURA filter

Filtre JURA CLARIS Pro Smart vyžadujú výmenu za nový až podľa skutočného opotrebovania. S novými JURA filtrami už nebudete meniť filter predčasne – iba vtedy, keď to bude potrebné.

Filter JURA CLARIS Pro Smart je použiteľný pri všetkých kávovaroch JURA, v ktorých sa používa filter CLARIS Pro Blue – inteligentný merač je však aktívny iba pri plne automatických modeloch s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) – modelového radu:

Filter JURA CLARIS Pro Smart Plus môžete použiť vo všetkých kávovaroch, ktoré ste kúpili s filtrom JURA CLARIS Pro Blue. Filter bude pracovať rovnako, iba nevyužijete výhody meracieho čipu. Pokiaľ si nie ste istí aký filter použiť, obráťte sa na nášho predajcu. Radi Vám poradíme!

JURA filter

Káva sa skladá z 98 % z vody. Jej dokonalá kvalita je základom pre dokonalý výsledok kávy. Filtrom JURA CLARIS Smart Plus pokračuje revolúcia vo filtrácii vody. Technológia vodného filtra zabezpečuje plus v hygiene v kávovare, a to už v nádržke na vodu. Zvyšuje sa ochrana, bezpečnosť produktu a životnosť plne automatického kávovaru. Pre dokonalý pôžitok z kávy každý deň.

Filtračná patróna JURA CLARIS má na svojom spodnom konci kapsulu s prírodnými aktívnymi zložkami, ktoré stabilizujú vodu v nádržke, a tým znižujú usadzovanie vodného kameňa v oblasti jej dna. To funguje bez akejkoľvek ďalšej energie alebo vplyvu, iba vďaka prirodzenému pohybu vody. Rovnako ako prv, horná časť filtračnej patróny CLARIS využíva na prípravu kávy iontovú výmenu a aktívne uhlie na prefiltrovanie presne takého množstva vody, které je potrebné pro dokonalú šálku kávy na princípe upflow.

Vďaka technológii RFID plne automatický kávovar rozpozná, či je použitý filter a automaticky aktivuje príslušný režim. Priebežne zbiera informácie o jeho využití a hlási, keď je kapacita vyčerpaná. To nielen uľahčuje výmenu filtra, ale zároveň prispieva k jeho najlepšej účinnosti.

 

Vhodné pre akúkoľvek vodu z vodovodu

Vďaka inovatívnej receptúre sú filtračné patróny vhodné pre akúkoľvek vodu z vodovodu na celom svete. Upravený granulát vykonáva odvápnenie v optimálnej miere (i pri nízkej tvrdosti vody) a znižuje tak množstvo škodlivín účinnejšie než kedykoľvek predtým. Minerály a fluoridy, ktoré fungujú ako dôležité nosiče chuti, zostávajú zachované. Optimálnu stabilizáciu vodného kameňa už v nádržke na vodu a účinné filtrovanie počas prípravy kávy zabezpečuje najlepšiu hygienu a optimálnu kvalitu vody pre dokonalú arómu kávy.

 

Automatická detekcia filtra

JURA využíva modernú RFID technológiu, ktorá umožňuje dialóg medzi filtrom a plne automatickým kávovarom. Každý kávovar s inteligentným vodným systémom (I.W.S.®) automaticky rozpozná keď sa používa filter, automaticky sa prepne do prevádzky filtra a spustí preplachovanie. Pokiaľ sa výkon filtra blíži ku koncu, plne automatický kávovar signalizuje, že je potrebné filter vymeniť. Pokiaľ sa tak nestane, zariadenie aktivuje režim odvápnenia. Po správnom použití sa zobrazí výzva na odstránenie vodného kameňa. To sa dá urobiť iba po odstránení filtra.

Doprajte sebe a svojmu plne automatickému kávovaru JURA tú najlepšiu starostlivosť. Zažite jedinečnú hygienu a dokonalý pôžitok z kávy v novej dimenzii.

 

Filtračná kapacita

CLARIS dodáva ideálnu vodu na perfektné kávové špeciality. Kapacita jednej filtračnej patróny pri tom závisí od stupňa tvrdosti vody.

  • pri 1-10° dH: až 300 l
  • pri 11-12° dH: až 240 l
  • pri 13-15° dH: až 180 l
  • pri 16-20° dH: až 120 l
  • pri 21-25° dH: až 95 l
  • pri 26-30° dH: až 80 l

JURA filter 

 

Vodný kameň zhoršuje kvalitu a chuť vody

Pri ohrievaní vody dochádza k usadzovaniu vodného kameňa. Systém zanesený vodným kameňom spomaľuje proces ohrievania, čím dochádza k väčšej spotrebe energie, ale zároveň môže spôsobiť i poruchu kávovaru. Vodný kameň má tiež negatívny vplyv na samotnú kávu. Malé množstvo uhličitanu vápenatého je pre chuť kávy dôležité, ale pri väčšom množstve už dodáva vode nepríjemnú pachuť. Kávová aróma sa tak nemôže plne rozvinúť, čo môže byť čiastočne spôsobené i kolísajúcou teplotou vody.

JURA filter

 

Vďaka filtrom CLARIS je odstraňovanie vodného kameňa zbytočné

Správna voda je rozhodujúca pre chuť, pretože káva sa z 98 % skladá z vody. Okrem vápnika, minerálov a fluoridov sa však na mnohých miestach vyskytujú vo vode z vodovodu tiež stopy olova, medi, hliníka a chlóru.  Filter CLARIS, umiestnený priamo vo vodnej nádržke, filtruje pri každej príprave vždy čerstvú vodu. Pritom sú plne absorbované škodlivé látky, zatiaľ čo dôležité fluoridy zostávajú zachované a fungujú pri rozvinutí arómy ako rozhodujúce nosiče chuti. Vďaka optimálnemu zloženiu vody sa teda každá kávová špecialita stáva nezabudnuteľným chuťovým zážitkom. A tiež odstraňovanie vodného kameňa je s filtrami CLARIS úplne zbytočné.

Recenzia JURA filter CLARIS Pro SMART:

Celkové hodnotenie (5 známka/1 hlasov):
Mintál P.

+ ok

Hodnotenie:

Recenzie sú hodnotením zákazníkov a užívateľov. Autenticitu recenzií neoverujeme.

+Pridať hodnotenie

Hodnocení bylo odesláno.

Vaše meno:
E-mail: *
Známka:
1 2 3 4 5
Pro:
Proti: