Vanilkové latte? S JURA J8 žiadny problém…

Fyzicky ho síce ešte nemáme, ale už teraz by sme sa s vami radi podelili o pár poznatkov k novinke medzi kávovarmiJURA J8. Vidieť sme ho mohli, keď u nás prebehlo jeho predstavenie, a samozrejme i ochutnávka kávových špecialít s ochutenou mliečnou penou, čo je jeden z najväčších benefitov tohoto modelu.

Ide o kávovar, ktorý nadchne predovšetkým milovníkov sladkých mliečnych špecialít ako je vanilkové latte, orieškové cappuccino alebo karamelový flat white. Uspokojíte však i zvedavosť svojich ratolestí s čokoládovou príchuťou mliečnej peny

Skrýva v sebe ale tiež celý rad technológií a funkcií, ktoré nadchnú fajnšmekrov dobrej kávy – tých, ktorí sa radi pohrajú s nastavením mlynčeka pri každom nápoji, chcú si presne nastaviť množstvo a teplotu kávy a ďalších vychytávok.

Za zmienku stojí 31 dopredu naprogramovateľných nápojov a systém One-Touch – po výbere obľúbeného nápoja stačí jedno kliknutie na dotykovej obrazovke, výsledkom bude dokonalá šálka. Vyberať môžete od klasického espressa, cez lungo až po moderné latte macchiato alebo flat white. Teplota, intenzita, veľkosť – parametre môžete ľahko upravovať, nápoje si premenovávať, a dokonca regulovať arómu kávy v závislosti na zvolenom nápoji jednoduchým nastavením konzistencie pomletia kávových zŕn. Za tým stojí mlynček P.A.G.2+, ktorý disponuje i spätným chodom po príprave kávy. Priestor mlynčeka tak zostáva po každej príprave čistý a pripravený na ďalšie použitie.

JURA J8 napoje

JURA J8 

Kávovar disponuje samostatnou výpusťou na kávu a druhou na mliečne špeciality. Oproti nižšiemu radu JURA E tento model disponuje senzorom Coffee Eye, ktorý deteguje umiestnenie šálky a dopredu vám vyberie nápoje, ktoré si môžete pod kávovou tryskou pripraviť. Možno si myslíte, že to nie je potrebné, ale takmer každému sa u nás v kancelárii stalo, že si chcel na kávovare JURA E8 pripraviť cappuccino a zabudol šálku umiestniť pod správnou trysku – v tej chvíli skončilo napenené mlieko i káva v odkvapovej miske, a vás čakalo upratovanie. Takže za nás ide rozhodne o PLUS.

Nespornou výhodou je tiež čistenie mliečneho systému jedným dotykom, ktorú poznáme už od JURA E8 alebo JURA Z10. Žiadne dolievanie vody do nádobky na čistenie – stačí pripojiť hadičku k nádobke a spustiť čistiaci program, ktorý trvá približne 2 minúty a jeho priebehom vás krok po kroku sprevádzajú informácie na farebnom displeji.

A ešte niečo pre vyznávačov moderných technológií – kávovar disponuje ovládaním cez inteligentné hodinky/telefón/tablet pomocou WiFi Connect (už súčasťou kávovaru). Síce sme neskúsili, ale dokážeme si predstaviť, že sa to môže hodiť pri väčšej rodinnej oslave, keď si každý bude priať pripraviť inú kávu. Jediný dotyk znamená, že nemusíte chodiť stále tam a späť a pýtať sa, kto si čo dá. Impulzný extrakčný proces (P.E.P.®) pre dokonalé preparenie kávy i použitie filtrov CLARIS Smart bez nutnosti odvápňovania kávovaru, je už úplnou samozrejmosťou.

A teraz už späť ku kávovým špecialitám s ochutenou mliečnou penou. Kávovar má nástavec na sirup, do ktorého si jednoducho nalejete svoj obľúbený sirup a vytvoríte si tak nepreberné množstvo rôznych variantov kávových špecialít. Na displeji sú tieto nápoje tiež preddefinované a označené symbolom „S“ ako Sweet Foam a rozhodne sa nemusíte báť, že by mliečna pena s použitím sirupu nedosahovala takú kvalitu ako bez neho. Je jemná a nadýchaná ako z kaviarne.

My sme mali možnosť v rámci predvádzacej akcie vyskúšať kokosové latte, které nás ľahko prenieslo do letných mesiacov a spomienok na dovolenku, a tiež  na perníkové cappuccino. To v nás naopak navodilo predvianočnú pohodovú atmosféru. Ale možností existuje celý rad, a tak nezostáva len vyskúšať tú, ktorá bude pre vás tá pravá.

JURA J8 pri doporučenej MOC 1.699 EUR ponúka to najlepšie v tejto cenovej hladine. S vedomím vyše spomenutých informácií môžeme povedať, že tento kávovar spĺňa všetky naše očakávania. K dispozícii je v 3 farebných vyhotoveniach – JURA J8 Piano BlackJURA J8 Piano White a JURA J8 Midnight Silver.

 

TIP NA ZÁVER: Nevyhnutným doplnkom tohoto kávovaru sa stane JURA Cool Control, ktorý udržuje mlieko pri teplote 4 °C – tá je pre prípravu mliečnych špecialít úplne ideálna.

JURA J8