Porovnanie kávovarov JURA ENA 4 a JURA E4

V súčasnej dobe JURA ponúka hneď 2 domáce kávovary, ktoré sú určené na prípravu výlučne černej  kávy. Ide o model JURA ENA 4 a novinku tohto roku JURA E4.

Obom týmto modelom úplne chýba funkcia napenenia mlieka a sú teda určené ľuďom, ktorí milujú iba čiernu kávu. Poďme sa spoločne pozrieť na porovnanie týchto modelov…

JUA ENA 4        JURA E4

Hlavný rozdiel je nielen v dizajne, ktorý je zreteľný hneď na prvý pohľad, ale tiež vo vnútornej výbave. Zatiaľ čo model JURA ENA 4 je vďaka menšej sparovacej jednotke, menšiemu objemu nádobky na vodu i na zásobník zostatkov vhodnejší na domáce použitie, kde sa káva nepripravuje tak často, kávovar JURA E4 môže byť dobre používaný i na častejšiu prípravu kávy doma alebo v menších kanceláriách. Kávovar navyše disponuje najnovším typom mlynčeka, ktorý zabezpečí nielen šetrné pomletie kávových zŕn, ale tiež viac arómy. Ďalším rozdielom je možnosť prípravy horúcej vody pomocou otočného ovládača, ktorý modelu ENA 4 chýba. Túto funkciu využijete napríklad pri rýchlej príprave čaju.  

Spoločným znakom týchto kávovarov je jednoduchá príprava nápojov, jednoduchá starostlivosť i dokonalá chuť pripravených kávových špecialít. Oba modely v sebe skrývajú systém P.E.P.® pre dokonalé preparenie kávy alebo filtráciu vody za pomoci filtrov CLARIS Smart a inteligentného vodného systému (I.W.S.®). Tie zabezpečujú dokonalú filtráciu presnej dávky vody a výmenu až podľa skutočného používania. Zároveň vám vďaka použitiu filtrov odpadá nutnosť pravidelného odvápňovania kávovaru.

Keď sa už rozhodnete pro ktorýkoľvek model, veríme, že si chuť výbornej čerstvo namletej kávy budete vychutnávať počas mnohých rokov.

 

JURA ENA 4

JURA E4

Počet nápojov

4

5

 

espresso / káva / caffe doppio / espresso doppio

espresso / 2x espresso / káva / 2 x káva / horúca voda

Variabilná sparovacia jednotka

6 – 10 g

5 – 16 g

Mlynček

Aroma G3

Profesionálny Aroma mlynček

Objem nádržky na vodu

1,1 l

1,9 l

Objem zásobníka na zrnkovú kávu

125 g

280 g

Zásobník zostatkov

10

16

Rozmery (š x v x h)

27,1 × 32,3 × 44,5 cm

28 × 34,6 × 44,4 cm