Osviežujúci citrónový Cold Brew

Cold Brew Tonic sa už natrvalo usadil v ponukách mnohých kaviarní. Tento trendy letný kávový nápoj si získal rad priaznivcov i rôznych modifikácií.

Jednou z nich je i odľahčenejší citrónový Cold Brew s minerálnou vodou, ktorý môžeme len odporučiť. Jeho príprava je ľahká a vy tak jednoducho získate osviežujúci nápoj na horúce letné dni.

A s kávovarom JURA Z10 bude príprava úplnou hračkou. Ide totiž o kávovar, ktorý má studené Cold Brew nápoje priamo vo svojom nápojovom menu. Počas procesu extrakcie za studena je studená voda pri tomto kávovare pomaly pretlačovaná čerstvo namletou kávou, a to pod vysokým tlakom. Výsledkom je potom osviežujúci, energizujúci nápoj s vyváženou vôňou i chuťou.

Cold Brew

 

Citrónový Cold Brew

na prípravu jedného pohára potrebujeme:

  • drvený ľad / kocky ľadu
  • 2 lyžice citrónového sirupu
  • minerálnu vodu sýtenú oxidom uhličitým
  • plátok citrónu
  • 40 ml Cold Brew espressa

Do vysokého pohára najprv vložíme ľad, ku ktorému pridáme citrónový sirup a do 2/3 dolejeme minerálnou vodou. Pohár umiestnime pod kávovú výpust kávovaru JURA Z10 a pripravíme si Cold Brew epsresso. Na záver dozdobíme okraj pohára plátkom citrónu a môžeme podávať.

Pokiaľ kávovar JURA Z10 nevlastníte, stačí si Cold Brew espresso pripraviť do vedľajšej šálky a následne ho opatrne do pohára preliať.

A jeden malý TIP na záver: Tento nápoj si môžete pripraviť tiež v slanej verzii alebo nahradiť minerálnu vodu tonikom. Ľahko horkastá chuť toniku dodá nápoju nový rozmer.