Nepostrádateľné doplnky pre milovníkov mliečnych kávových špecialít

Máte chuť na cappuccino alebo latte macchiato? Alebo snáď dávate prednosť flat white? Nezúfajte, nemusíte sa ihneď ponáhľať do vzdialenej kaviarne.. Už i mliečne kávové špeciality si zvládnete doma pripraviť s ľahkosťou a nadýchanou mliečnou penou rovnako ako v kaviarni. S vybranými JURA kávovarmi to ide  jednoducho a hocikedy len stlačením jedného tlačidla.

Výrobca JURA sa snaží svojim zákazníkom všetko čo najviac zjednodušiť a spríjemniť, a preto ponúka i doplnkové produkty, vďaka ktorým bude skladovanie mlieka pre flat white, latte macchiato alebo cappuccino hračkou.

Základ tvorí jednoduchá, a pritom dokonale praktická JURA sklenená nádoba na mlieko, ktorá je veľmi skladná a môže byť jednoducho umiestnená na dverách chladničky.  Silikónová hadička na mlieko sa pripája k jej nerezovému krytu a vnútornej nerezovej trubičke,  a tak sa jej vonkajšia časť nikdy nedostane do priameho kontaktu s mliekom. Nádobka má objem 0,5 litra a je vhodná do umývačky na riad.  

  

Nemáte možnosť zakaždým umiestniť nádobu na mlieko do chladničky? Nevadí, i pre Vás má JURA riešenie. Je ním JURA termo nádoba na mlieko, ktorá je vyrobená z dvojplášťovej nerezovej ocele, a preto je schopná udržať mlieko niekoľko hodín pri tej správnej teplote. Vyrába sa s objemom 0,4 l alebo 0,6 l. Použité priliehavé konektory vytvárajú vzduchotesné spojenie medzi nádobou na mlieko, mliečnym systémom a tryskou na kávovare. Vďaka tomu je zabezpečená optimálna hygiena od mlieka až po hotový nápoj v šálke.

V prípade, že Vám ani tento variant nevyhovuje a potrebujete permanentné chladenie, zabezpečte si Coolcontrol. Elegantná mini chladnička ochladí mlieko až o 25 °C oproti okolitej teplote. Akonáhle je dosiahnutá zvolená teplota, bude ju chladnička udržiavať v tomto rozpätí, čo zamedzuje zamrznutiu mlieka a šetrí elektrickú energiu. Vnútorná  nádobka je vyrobená z nerezu a je jednoducho vyberateľná, čo uľahčuje jej umývanie. Možno ju spoločne s uzáverom čistiť v umývačke riadu. Vonkajší obal je v praktickom a elegantnom čiernom dizajne.

 

Chladnička Cool Control sa predáva s objemom 0,6 litra a 1 liter a na výber máte zároveň z variantov bez a s wi-fi rozhraním, ktoré je schopné vždy Vás včas upozorniť na nutnosť doplnenia mlieka. Wireless varianty (tiež s objemom 0,6 l a 1 l) sú kompatibilné so všetkými kávovarmi  JURA vybavené s wi-fi komunikáciou.

 

Nakoľko iba správne vyčistený kávovar je schopný pripraviť tú správnou špecialitu, nezabúdajte na pravidelné čistenie mliečnych ciest. Pomôže Vám v tom JURA čistič cappuccina, ktorý účinne odstraňuje mastnotu a zaschnuté usadeniny. S ním bude i údržba kávovaru jednoduchá.