JURA X8 - skvelý profi kávovar

Model JURA X8 za nás zaručene dostáva palec hore. Svojimi funkciami a vybavenosťou patrí medzi profesionálne kávovary a svoje uplatnenie nájde všade tam, kde je potrebný nie len expert na špeciality z čiernej kávy, ale i na tie mliečne. A ešte k tomu pekne vyzerá!

Robustná konštrukcia, najmodernejšie technológie, precízne údržbovo nenáročné spracovanie – to sú hlavné výhody plne automatického kávovaru JURA X8, ktorý dokáže pripraviť i 2 kávové nápoje naraz. Ale poďme na to pekne po poriadku.

Škála špecialít, ktoré dokáže tento kávovar pripraviť je široká – espressom nebo ristrettom všetko začína, latte macchiatom a flat white pokračuje a zakončí to prípravou kanvice kávy a možnosťou nastavenia 3 rozdielnych úrovní horúcej vody, čo ocenia predovšetkým milovníci čaju. To všetko stiskom jedného jediného tlačidla! Naprogramovať si môžete až 21 individuálnych nápojov a na displeji si ich poradie jednoducho nastavíte podľa Vašich osobných preferencií. Jednoduchý farebný displej, ktorý je k dispozícii aj v slovenčine a jednoduché ovládanie sú ďalšími výhodami tohto modelu.

 

 

Technológie, ktoré sprevádzajú kávu od pomletia až po výstup

Ako získať dokonalú kávu? Najprv musí byť správne zomletá. O to sa pri  modeli JURA X8 stará mlynček AromaG3, ktorý zabezpečí to, že kávové zrná sú namleté vždy čerstvé a presne podľa dopredu nastavenej hrúbky mletia. Platí pravidlo, že čím jemnejšie je káva zomletá, tým intenzívnejšia je jej výsledná chuť. Mlynček je vyrobený z keramiky, ktorá zaručuje jeho vysokú odolnosť a dlhodobú životnosť.  

Následne putuje káva do sparovacej jednotky, u ktorej si môžete sami nastaviť aké veľké množstvo kávy sparením prejde. Vďaka jej variabilnej veľkosti (5 – 16 g pomletej kávy) si môžete pripraviť i 2 šálky plnohodnotných kávových špecialít naraz, a to vrátane latte macchiata, cappuccina alebo flat white. O to všetko sa stará ďalšia z JURA technológií, tzv. Intelligent Pre Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©).

Na prípravu dokonalej kávy je potrebné tiež dokonalé preparenie. To má na starosti impulzný extrakčný proces (Pulse Extraction Process – P.E.P.®), ktorý zaručuje pretekanie horúcej vody v presných dávkach a v potrebnom množstve. Táto revolučná technológia zaistí, že získate i ristretto a espresso s tou správnou dávkou intenzity ako od skúseného baristu.

O filtráciu vody sa stará vodný filter CLARIS Pro Smartinteligentný vodný systém (I.W.S.®), ktorý tento filter dokáže automaticky rozpoznať a tak na prípravu svojej kávy nielenže využijete vždy čerstvo prefiltrovanú vodu, ale zároveň ho meníte iba podľa opotrebovania. Žiadna výmena po uplynutí fixne daného obdobia, ale podľa skutočného používania. Navyše tieto filtre poskytujú optimálnu ochranu proti usadzovaniu vodného kameňa a preto nie je potrebné kávovar odvápňovať.

V prípade, že sa neuspokojíte s iba klasickými kávovými špecialitami, ale preferujete moderné mliečne varianty, ako je latte macchiato, cappuccino alebo flat white, oceníte technológiu jemnej peny. Profesionálne trysky majú dve oddelené komory, v ktorých je mlieko spenené hneď dvakrát, a preto vzduchové bubliny popraskajú, pena sa spevní a stane sa extrémne jemná. Vďaka tomu si pripravíte nadýchanú penu stlačením jedného tlačidla a získate mliečnu špecialitu ako z kaviarne. Jednoduchá je zároveň i údržba, kedy dochádza k automatickému čisteniu mliečnych ciest. Stačí naplniť nádobku vodou, do ktorej pridáte určené množstvo JURA Cappuccino čističa. O všetko ostatné sa už postará kávovar sám, a to vrátane konečného prepláchnutia čistou teplou vodou.

Kombinácia týchto unikátnych JURA technológií umožňuje prípravu lahodnej kávy presne podľa Vášho výberu. Dokonalú kávu si tak môžete vychutnať nielen v kaviarni, ale vďaka JURA X8 tiež u seba vo firme, u lekára alebo v kozmetickom salóne.

 

Pre jednoduchú, a nie tak častú údržbu je model JURA X8 vybavený veľkou nádržkou na vodu s objemom 5 litrov, veľkou nádobkou na zrnkovú kávu (500 g), ktorú možno dokonca dodatočne rozšíriť až na 1 kg i veľkú odpadovú nádobku (500 g). Všetky ovládacie ovládací prvky sú na kávovare umiestnené vpredu, aby boli viditeľné a jednoducho prístupné. Navyše je možné ich uzamknúť a predísť tak neodbornému zaobchádzaniu s prístrojom, jeho nežiaducemu preprogramovaniu alebo nechcenej aktivácii. Ergonomické tvary odkvapkávajúcej misky i nádobky na kávovú usadeninu umožňujú ich jednoduché vybratie a manipuláciu jednou rukou, čo oceníte pri čistení kávovaru. Vďaka uzatváraciemu systému, ktorým sú vybavené ako nádobka na vodu, tak i zásobník na zrnkovú kávu, budete mať prehľad o tom, koľko kávy sa spotrebovalo. Alebo môžete jednoducho delegovať starostlivosť o kávovar na vybraného zamestnanca a Vy budete všetko sledovať z pohodlia svojej kancelárie na tablete alebo smartfóne. Stačí si stiahnuť aplikáciu JURA Connect App alebo JURA Coffee App Professional.

Kávovar môžete individuálne rozšíriť o doplnkové sady, ako je zväčšený zásobník na zrnkovú kávu i ďalšie príslušenstvo – ohrievač šálok, chladnička na mlieko. Kávovar JURA X8 je rovnako individuálny ako Vaše požiadavky!