JURA X6 - špecialista na prípravu čiernej kávy a vody na čaj

Hľadáte profesionálneho špecialistu na prípravu čiernej kávy a vody na čaj? Vaše prianie splní nový model kávovaru JURA X6, ktorý sa stane nenahraditeľným pomocníkom vo väčších kanceláriách, firmách i penziónoch.

Jeho hlavnou výhodou je jasné a jednoduché ovládanie, ktoré oceníte predovšetkým v prípade, že ho budú obsluhovať samotní hostia. TFT displej je vybavený veľkými prehľadnými tlačidlami, ktoré celé ovládanie ešte zjednodušujú. Aby sa zamedzilo nechcenému preprogramovaniu, možno tlačidlá pre prípravu i údržbu na želanie uzamknúť. Uzamknúť sa však dá i príprava určitých nápojov a zároveň i nádržka na vodu a zásobník na zrnkovú kávu. Všetko tak budete mať osobne pod kontrolou, prípadne pod kontrolou delegovaného personálu a Vy môžete len prehľadne sledovať chod kávovaru od stola. To zabezpečí aplikácia JURA Connect App / JURA Coffee App Profesional, ktorá Vám nielen dovolí sledovať štatistiky, ale tiež zjednoduší jeho nastavenie a údržbu. Stačí si stiahnuť vyše spomínanú aplikáciu do Vášho smartfónu alebo tabletu.

Kávovar JURA X6 dokáže pripraviť až 12 individuálnych nápojov, a to vrátane espressa a ristretta. Súčasne dokáže pripraviť kanvicu kávy stiskom jedného tlačidla. Postačí dopredu navoliť a potom kedykoľvek prídete, pripravíte kanvicu s kávou stisnutím jedného tlačidla. Zvláda tiež horúcu vodu pre prípravu čaju, a to vrátane toho zeleného (teplota horúcej vody je programovateľná).

JURA je svetovo známou značkou kávovarov, ktorá sa vyznačuje precíznym spracovaním, kvalitou a vývojom nových technológií. Inak tomu nie je tomu u modelu JURA X6, ktorý je vybavený hneď niekoľkými dôležitými technológiami. Až zlúčením kvalitného kávového zrna a všetkých týchto technológií docielite tú najlepšiu možnú kávu.

Pri zrode stojí správne pomletie. Na tom je podpísaný precízny AromaG3 mlynček. Ten je dielom modernej techniky, kde sú rezné hrany presne vypočítané  a do detailov je navrhnutý tiež ich tvar a uhol skosenia. To všetko prispieva k zabezpečeniu maximálneho efektu mletia a zachovaniu čo najväčšej arómy. Zároveň sa vďaka  použitému materiálu – keramike, vyznačuje malým opotrebovaním, vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou.

Technológia Intelligent Pre Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©) má na starosti predsparenie namletých kávových zŕn a vďaka jej variabilnej veľkosti (5 – 16 g pomletej kávy) si dokážete pripraviť i 2 šálky plnohodnotných kávových špecialít naraz. Tým ušetríte kopec času pri príprave.

Následne prichádza k pretekaniu horúcej vody. Za tým stojí ďalšia z JURA technológií – tzv. Pulse Extraction Process (P.E.P.®), ktorý zaistí pretekanie horúcej vody v tom správnom načasovaní a podľa Vami dopredu zvoleného množstva. Nič tak nie je ponechané na náhodu.

Dobrú kávu robí samozrejme voda. O jej filtráciu a odstránenie všetkých nežiaducich látok, ktoré dokážu ovplyvniť výslednú chuť kávy, sa v tomto prípade stará vodný filter CLARIS Pro Smart a moderná technológia RFID. Vďaka tomu dochádza zakaždým k filtrácii iba požadovanej porcie vody a filter sa mení vždy podľa svojho skutočného opotrebovania. 

Kávovar môžete dodatočne rozšíriť i o zásobník na zrnkovú kávu. Z 500 g veľkého zásobníka sa tak jednoducho stane zásobník s dvojnásobnou veľkosťou (1 kg).

V prípade, že preferujete naozaj minimálnu starostlivosť o kávovar, odporúčame tiež rozšírenie o praktickú sadu pre odstránenie kávovej usadeniny a odtok zvyškovej vody. Ušetrí Vám to čas a starosť s vyprázdňovaním odkvapkávacej  misky i nádobky so zvyškami kávy. Vďaka dodatočnej konštrukcii nádoby je kávová usadenina, či zostávajúca voda vedená spodnou doskou, kde sa nahromadia a stačí ju vyprázdniť len raz za deň. K tomu potrebné vŕtanie stolovej či kuchynskej dosky nie sú súčasťou rozsahu služieb.

Pri príprave dokonalej kávy nejde o náhody – ide o proces správne načasovaných a precíznych úkonov. O tom Vás presvedčí novinka na trhu – JURA X6.