JURA ENA 8 Massive Aluminium – cesta k dokonalosti

Len tradičné remeslo, kombinované s tými najmodernejšími výrobnými technológiami, dokáže vyrobiť súčiastky tej najvyššej kvality a presnosti. Výsledkom je prvý automatický kávovar s pevným hliníkovým telom o sile 3 mm – JURA ENA 8 Massive Aluminium – cesta k dokonalosti.

Ide o neprekonateľný jednošálkový kávovar – malý, ohromujúci a jednoduchý od švajčiarskeho výrobcu JURA, ktorý je úplnou nutnosťou pre všetkých milovníkov a znalcov kávy. 

JURA ENA 8     JURA ENA 8

Na zadaní, ktorým bolo vytvoriť prvý automatický kávovar s plášťom z masívneho hliníka na svete, pracoval tím inžinierov a výrobných špecialistov. Požadovaná bola absolútna presnosť, rozmery medzier s minimálnymi toleranciami a kvalitná povrchová úprava.

JURA ENA 8

V prvom kroku získava povrch surových hliníkových dosiek brúsením a kartáčovaním  svoj charakteristický vzhľad a štruktúru príjemnú na dotyk.

JURA ENA 8

Moderný CNC stroj potom vyfrézuje z hliníkovej dosky požadované tvary a dizajnové prvky, a to vždy s maximálnou presnosťou.

JURA ENA 8

Pomocou zváracieho zariadenia na privarovanie svorníkov sa následne na zadnú stranu umiestnia závitové kolíky za účelom neskoršej montáže. Výzva spočíva v tom, že na čelnej strane  nesmú byť viditeľné žiadne odtlačky.

JURA ENA 8

Veľmi starostlivo, aby nedošlo k zanechaniu odtlačkov nástroja, vzniká zaoblenie, ktoré spája bočný panel so zadným.

JURA ENA 8

Záverečný elektrolytický proces eloxovania chráni a zušľachťuje povrch.

Po prísnej záverečnej kontrole sú jednotlivé diely pripravené k zostaveniu a vytvoreniu kávovaru JURA ENA 8 Massive Aluminium - celosvetovo prvý plne automatický kávovar s plášťom z masívneho hliníka.