JURA - najlepší spoločník pre Vašu kanceláriu

Zháňate vhodný kávovar do Vašej kancelárie? Vybrať ten správny rozhodne nie je  úplne jednoduché, a preto sme pre Vás pripravili malé zhrnutie toho, na čo by ste sa mali pri výbere zamerať a aký model by sme Vám odporučili.

Aké sú teda tie hlavné kritériá pre výber?

1/ Koľko káv denne budete zhruba na kávovare pripravovať?

Samozrejme to neznamená, že keď je doporučené množstvo 30 káv denne a vy ich raz pripravíte 40, tak sa Vám kávovar okamžite rozbije, ale je dôležité si nadefinovať dlhodobý priemer. Pokiaľ viete, že má Vaša kancelária 10 zamestnancov a polovica z nich si rada pripraví 2 až 3 kávy denne, tak Vám bude stačiť kávovar so strednou záťažou, kam môžeme zaradiť modely JURA E8 v striebornom alebo JURA E80 v čiernom prevedení. Ide o veľmi obľúbený model, ktorý dokáže pripraviť celú škálu rôznych druhov kávových nápojov.

                                       

Pre väčšie kancelárie, kde je spotreba kávy o niečo vyššia, odporúčame modely JURA WE6 alebo JURA WE8. Jedná sa už o profesionálne kávovary, u ktorých výrobca ponúka exkluzívnu predĺženú záruku na 25 mesiacov alebo 16 000 káv. A to i pri nákupe na firmu! Oba modely disponujú veľkou vodnou nádržkou s objemom 3 l, zásobníkom zvyškov až na 25 porcií káv a veľkokapacitným zásobníkom na kávové zrná s obsahom 500 g. To všetko prispieva k tomu, že sa o kávovar nebudete musieť toľko starať. Ďalšou prednosťou týchto modelov je prepojenie na Váš telefón či tablet pomocou aplikácie JURA Coffee App alebo JURA Connect App, vďaka ktorým  si budete môcť nastaviť vlastné nápoje i sledovať štatistiky pripravených káv alebo údržbu prístroja. Všetko jednoducho a od stola.

Za pozretie zaručene stojí novinky pre rok 2018 - profesionálne kávovary JURA X6 a JURA X8, ktoré ponúkajú celý rad výhod a individuálneho rozšírenia.

Pre jednoduchú, a nie tak častú údržbu sú modely JURA X6 a JURA X8 vybavené veľkou nádržkou na vodu s objemom 5 litrov, veľkou nádobkou na zrnkovú kávu (500 g) i veľkú odpadovú nádobkou (500 g). Všetky ovládacie prvky je možné uzamknúť a predísť tak neodbornému zaobchádzaniu s prístrojom, jeho nežiadúcemu preprogramovanie alebo nechcenej aktivácii. Vďaka uzatváraciemu systému, ktorým sú vybavené ako nádobka na vodu, ako aj zásobník na zrnkovú kávu, budete mať prehľad o tom, koľko kávy sa spotrebovalo. Alebo môžete jednoducho delegovať starosť o kávovar na vybraného zamestnanca a Vy budete všetko sledovať z pohodlia svojej kancelárie na tablete alebo smartfóne. Stačí si stiahnuť aplikáciu JURA Connect App alebo JURA Coffee App Professional.

Kávovary môžete navyše rozšíriť o doplnkové sady ako je zväčšený zásobník na zrnkovú kávu, ohrievač šálok, chladnička na mlieko, sada pre pripojenie na vodovod alebo sada pre odvod tuhého i tekutého odpadu. Tieto dva profesionálne kávovary sú skrátka rovnako individuálne ako Vaše požiadavky! 

        

2/ Túžite po kávovare, ktorý Vám bezchybne pripraví Váš obľúbený čierno-čierny mok alebo preferujete i mliečne variácie?

Špecialistom na kávovú klasiku v podobe espressa alebo ristretta je kávovar JURA WE6 a JURA X6, ktorý dokonca ponúka možnosť nastavenia rôznych stupňov teploty horúcej vody, čo sa hodí na prípravu čierneho a zeleného čaju. Profesionálne však dokáže pripraviť aj plnú kanvicu kávy. Postačí vopred navoliť, koľko káv do kanvice chcete pripraviť a potom kedykoľvek prídete a kanvicu s kávou pripravíte stlačením jedného tlačidla. Pokiaľ však túžite po mliečnych špecialitách typu cappuccino, latte macchiato, sú pre Vás ideálnou voľbou kávovary JURA E8 / E80JURA WE8 alebo JURA X8. Tieto modely dokážu pripraviť všetky nápoje stiskom jedného tlačidla (OneTouch technológia). Navyše disponujú výškovo nastaviteľnou výpusťou pre prípravu kávovo – mliečnych nápojov, a to až do výšky 153 mm, takže sa tam vojde i vysoký pohár na latte macchiato. Model JURA X8, ktorý dokáže pripraviť aj kanvicu s kávou a 2 mliečne špeciality naraz, navyše disponuje funkciou automatického čistenia mliečnych ciest, takže sa nemusíte takmer o nič starať.

Vďaka unikátnej JURA technológii jemnej mliečnej peny si nadýchanú penu ako od baristu pripravíte stlačením jedného tlačidla. Kávovary JURA sú práve preto vybavené oddelenými komorami, v ktorých je mlieko spenené hneď dvakrát, to napomôže k tomu, že veľké vzduchové bubliny popraskajú, pena sa spevní a stane sa tak extrémne jemná. Tri bary vo výpusti trysky navyše zaručia to, že sa pena do šálky naleje pomaly a rovnomerne. Skrátka lahodné cappuccino pre Vašich zamestnancov behom chvíľky.

 

3/ Za dizajn si priplatíte…

Nie že by ostatné kávovary boli ošklivé, to rozhodne povedať nechceme a ani nemôžeme, ale pokiaľ túžite po Ferrari medzi kávovarmi, pozrite sa na model JURA IMPRESSA Z6 ALUMINIUM, ktorý sa pýši luxusným hliníkovým prevedením čelného a horného panela.

Tým však výpočet jeho predností nekončí. I tento model je schopný pripraviť Vašu obľúbenú kávu ako vyškolený barista v kaviarni. Jednoduchá však nie je len príprava kávy, ale tiež údržba. Model JURA Z6 ako jeden z mála disponuje funkciou automatického čistenia mliečnych ciest. Stačí naplniť nádobku vodou, do ktorej pridáte určené množstvo JURA Cappuccino čističa. O všetko ostatné sa už postará kávovar sám, a to vrátane konečného prepláchnutia čistou teplou vodou.

Jedná sa o ideálny kávovar do stredných kancelárií, kde sa pripravuje do 30 káv denne.

                  

Všetky vyše spomenuté modely kávovarov JURA sa pýšia pulzným preparením kávy pomocou technológie P.E.P.©, veľkým a intuitívne ovládaným displejom, ktorý je k dispozícii i v slovenčine, OneTouch technológiou (príprava všetkých kávových špecialít stiskom jedného tlačidla), AromaG3 mlynčekom, ktorý zabezpečuje ideálne pomletie kávových zŕn a to vždy čerstvo a presne podľa zvolenej hrúbky, veľkou sparovacou jednotkou, ktorá dokáže pripraviť i 2 silné espressá naraz a inteligentnými Smart filtrami, vďaka ktorým nie je potrebné odvápňovať. Čip vo filtri sám sleduje svoje skutočné opotrebovanie a nahlási potrebu výmeny. V neposlednom rade treba spomenúť dôraz na hygienu, ktorý spoločnosť JURA na všetky svoje kávovary vynakladá. Modely WE6 i WE8 dokonca spĺňajú prísne podmienky HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points), ktoré sú na určitých pracoviskách priamo vyžadované.

Kávovary JURA skrátka predstavujú to najlepšie pre Vašu kanceláriu!