Ideálny kávovar pre domácnosť

Kávovary, kam sa pozriete. Ku koncu vlaňajšieho roka sa výrobcovia kávovarov predbiehali, koho bude viac vidieť v reklamných spotoch, časopisoch, a ktorý Vás zaujme čo najnižšou cenou. Bohužiaľ nič z toho nie je zárukou toho, že budete s kávovarom vo výsledku spokojní.

My veríme švajčiarskej kvalite, a preto Vám odporučíme síce o niečo drahšie, ale o to s väčšou starostlivosťou vyrobené kávovary JURA, ktoré sú už veľa rokov zárukou kvality a precízneho spracovania. Vybrať si môžete zo širokej škály modelov. Medzi našich favoritov pre prípravu kávy v domácom prostredí patria JURA E8 / E80, ktoré sa líšia iba vo farebnom prevedení čelného panela, alebo luxusný top variant v modeli JURA Z6 Aluminium.

                                     

Všetky tieto kávovary majú jednoduché OneTouch ovládanie, čo znamená, že si kávové špeciality od espressa po latte macchiato dokážete pripraviť stlačením jedného tlačidla. Tak jednoduché, tak pohodlné, a to všetko z pohodlia domova.

Ďalším spoločným rysom je AromaG3 mlynček, vďaka ktorému je zabezpečené ideálne pomletie kávových zŕn. Tie sú namleté VŽDY ČERSTVO A PRESNE PODĽA VAMI NASTAVENEJ JEMNOSTI. Už nikdy sa Vám tak nestane, že si pripravíte čerstvú kávu zo zmesi, ktorá bola namletá niekoľko dní dopredu tak, ako to býva u niektorých iných výrobcov. Výhodou je zároveň fakt, že tieto mlynčeky sú kovové, a preto sa vyznačujú malým opotrebovaním, vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. 

Inšpiráciu od najlepších svetových baristov čerpala JURA  pri vývoji pulzného extrakčného procesu preparenia (P.E.P.®), ktorý optimalizuje dobu extrakcie a umožňuje, aby i krátke kávové špeciality, ako sú espresso a ristretto, boli pripravované s intenzitou a širokou škálou arómy ako nikdy predtým.

Rozdiel oproti konkurencii prinášajú kávovary JURA tiež v podobe filtrov CLARIS Smart, ktoré pomocou modernej technológie RFID (Radio-frequency Identification) zabezpečujú plnú komunikáciu medzi kávovarom a filtrom. Kávovar si tak sám stráži, ako často je filter používaný, automaticky spúšťa  zodpovedajúci režim i upozornenie na nutnosť výmeny. Filtre sú umiestnené priamo vo vodnej nádržke a ZAKAŽDÝM FILTRUJÚ IBA POŽADOVANÚ PORCIU, takže tam nikdy nezostáva stáť predbežne filtrovaná voda. Navyše vďaka týmto filtrom nemusíte kávovar odvápňovať! Ich použitie nebolo nikdy jednoduchšie a spoľahlivejšie.

Zatiaľ čo modely JURA E8 a E80 disponujú tryskou na cappuccino, JURA Z6 je vybavená systémom automatického prenastavenia z mlieka na penu a možnosťou nastavenia individuálnej teploty mlieka i mliečnej peny, a to až v 10-tich úrovniach. Vďaka tomu sa stáva EXPERTOM NA MLIEČNE ŠPECIALITY. Vy tak získate neobvykle nadýchanú mliečnu penu stlačením jedného tlačidla a Vaše cappuccino alebo latte macchiato bude ako z kaviarne. Navyše si s jeho pomocou dokážete pripraviť i moderné kávové špeciality ako je espresso macchiato a flat white. Obdivovať a vychutnávať si je budete nielen Vy, ale i všetky Vaše návštevy. JURA Z6 Aluminium Vás uchváti svojou noblesou, špičkovou kvalitou a vysokou výkonnosťou v kompaktnom prevedení. Vlastné nadefinované kávové špeciality si môžete ľubovoľne označiť a uložiť na úvodnú obrazovku. Fantázii sa medze nekladú.

Keď si vyberiete akýkoľvek model, plne automatické kávovary JURA charakterizuje dlhodobá životnosť, jedinečné prevedenie, pohodlné ovládanie a v neposlednom rade tiež potešenie z dokonalých výsledkov pri príprave Vášho obľúbeného kávového nápoja. S nimi chybu rozhodne neurobíte.