Čistenie je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o kávovar

Správne čistenie je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o kávovar. Odmenou za čas strávený pri údržbe Vám bude nie len výborná káva tej najlepšej chuti, ale zároveň i predĺžená životnosť Vášho automatického kávovaru. Rozhodne nejde o žiadnu vedu, ktorej by ste sa mali obávať - všetky programy sú nastavené tak, aby Vás kávovar nimi intuitívne previedol a na konci cesty Vás čakal čistý prístroj a dokonalý pôžitok z Vašej obľúbenej kávy.

Káva je z 98 % tvorená vodou. Preto je jej kvalita tak dôležitá, a preto spoločnosť JURA vyvinula filtračné patróny JURA CLARIS, ktoré tvrdú vodu zmäkčujú, dokážu absorbovať nežiaduce látky a chránia kávovar pred vznikom vodného kameňa. Filtre sú umiestnené priamo vo vodnej nádržke a zakaždým filtrujú iba požadovanú porciu, takže nedochádza k tomu, že by v nádržke stála dopredu prefiltrovaná voda.

Pri používaní novej generácie filtrov JURA CLARIS SmartCLARIS Pro Smart navyše nie je potrebné odvápňovať. Zloženie vo vnútri filtra nie len likviduje škodlivé látky (chlór, stopy ťažkých kovov), zachováva v nej užitočné minerály a fluoridy, a tým optimalizuje vodu pre výslednú chuť kávy ako ostatné filtre, ale zároveň disponuje funkciou, ktorá dokáže úplne stabilizovať obsah uhličitanu vápenatého vo vode. Systém zanesený vodným kameňom spomaľuje proces ohrievania, čím dochádza k väčšej spotrebe energie, ale zároveň môže spôsobiť až poruchu kávovaru. Vodný kameň má tiež negatívny vplyv na samotnú chuť kávy. Malé množstvo uhličitanu vápenatého je dôležité, ale pri väčšom množstve už dodáva vode nepríjemnú pachuť, vďaka ktorej sa nemôže kávová aróma plne rozvinúť. Výsledkom používania filtrov je, že vodný kameň sa pri častej príprave nevytvára a cesty vodného systému sú aktívne chránené pred upchatím.

Filtre JURA CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart idú ešte o krôčik ďalej. Použitá technológia RFID (Radio-freqency Identification = identifikácia založená na rádiovej frekvencii) zabezpečuje plnú komunikáciu medzi automatickým kávovarom a filtrom. Kávovar samotný zaznamenáva, či a ako často je filter používaný a automaticky spúšťa zodpovedajúci režim. Pokiaľ dochádza k vyčerpaniu danej kapacity, prístroj na blížiacu sa výmenu filtra sám upozorní. Takže zatiaľ čo iné filtre požadujú výmenu vždy po prietoku určitého množstva vody (napr. po filtrácii 50 litrov) alebo po uplynutí fixne daného obdobia (napr. po 2 mesiacoch používania), nové vodné filtre CLARIS Smart a CLARIS Pro Smart meníte vždy podľa ich skutočného opotrebovania.

V prípade, že predsa len potrebujete kávovar odvápniť, použite JURA 2- fázové odvápňovacie tablety, ktoré vápnik šetrne odstraňujú a zároveň kávovar nepoškodzujú.  Odvápňovacie  tablety majú optimalizovanú dobu rozpúšťania, kedy počas 20-minútového procesu dôjde k účinnému odvápneniu vo dvoch fázach. V prvej fáze dochádza k odstráneniu všetkých pozostatkov vápnika, v priebehu druhej fázy potom prichádza k ošetreniu fluidného systému a vytvoreniu dlhodobej antikoróznej  ochrany pre rozvody a termoblok. Na správny priebeh odvápňovacieho  programu sa odporúča nechať úplne rozpustiť 3 tablety v 0,6 l teplej vody (cca 40 - 60 °C).

JURA dlhodobo kladie dôraz na ekologickú šetrnosť a úsporné hospodárenie so zdrojmi a energiami. Preto sú originálne odvápňovacie tablety vyrábané výlučne s bezfosfátovou receptúrou. Optimalizovaná receptúra zaisťuje hygienu s certifikáciou TÜV súčasne so šetrnosťou k životnému prostrediu a vysokou kvalitou pripravenej kávy.

 

Hľadáte spôsob, ako sa jednoducho zbaviť mastnoty a zostatkov kávy od sparovacej jednotky až po kávovú výpusť? Našli ste. Riešením sú JURA 2- fázové čistiace tablety, ktoré vďaka špeciálnym účinným látkam ochránia potrebné časti prístroja od zostatkov kávy a tuku na dlhú dobu. To všetko spustením prepracovaného programu, ktorý funguje vo dvoch fázach. V prvej fáze prichádza k uvoľneniu mastnoty a nežiaducich častíc v sparovacej jednotke a sitku. To všetko pomocou ohriatej vody (80 °C), vďaka ktorej sa komponenty prepláchnu zvnútra i zvonka. V nasledujúcej fáze potom prichádza k spomínanej ochrane proti usadzovaniu. Postupne sa rozpúšťajúce tablety zabezpečia nie len účinné čistenie, ale i dlhotrvajúcu ochranu.

 

JURA technológia jemnej peny vytvára hustú mliečnu penu s jemnou štruktúrou, ktorá každý Váš hlt zmení na nezabudnuteľný chuťový zážitok. Môžete si tak vychutnať kávové špeciality ako latte macchiato, cappuccino, espresso macchiato alebo flat white vo vynikajúcej kvalite. Aby ste si vždy mohli vychutnať kávové špeciality skvelej chuti, vyvinula spoločnosť JURA čistič mliečnych ciest. Čistič spolu s automatickým čistiacim programom efektívne odstráni zostatky usadeného mlieka a ďalšie nečistoty. Tým je zaistená správna čistota a hygiena mliečneho systému a Vy si tak vždy môžete pripraviť lahodne jemnú a vzdušnú mliečnu penu bez strachu zo zalepenia trysiek alebo upchatia celého systému.

 

A naše odporúčanie na záver? Používajte vždy originálne prípravky na údržbu. Ich chemické zloženie je presne také, aké má pre daný prístroj byť a nedochádza tak k poškodeniu jednotlivých použitých komponentov. Sú vyskúšané, testované a vyrobené priamo na mieru. Jedine s nimi budete mať istotu toho, že o Váš kávovar bude 100 % postarané. S JURA výrobkami pre údržbu je starostlivosť o Váš kávovar rovnako jednoduchá ako príprava Vašej obľúbenej kávovej špeciality.